Budapesti Ösztöndíj Program

Budapest Főváros Önkormányzata az idei évben ismét meghirdeti a Budapest Ösztöndíj Programot.

A Program célkitűzése, hogy a pályázók olyan témában kutassanak, majd írjanak tanulmányt az ösztöndíjas tevékenységhez kapcsolódóan, ami újszerű, előremutató, a fogadó szervezetek tevékenysége szempontjából releváns, illetve hasznosítható a továbbiakban.

A Programban egyidejűleg legfeljebb 20 fő nappali tagozatos, osztatlan, alap- vagy mesterképzésben részt vevő egyetemi vagy főiskolai hallgató vehet részt, aki:

• valamely fővárosi székhelyen vagy telephelyen működő felsőoktatási intézménnyel hallgatói jogviszonnyal áll;
  • a jelentkezést megelőző két lezárt, ennek hiányában egy lezárt tanulmányi félévben átlagosan legalább 4,00 súlyozott tanulmányi átlaggal rendelkezik;
  • angol, német vagy francia legalább középfokú, államilag elismert nyelvvizsgával rendelkezik;
  • vállalja, hogy a fogadó szervezetek valamelyikénél az ösztöndíjas időszak alatt a mentorral egyeztetett ütemterv alapján hetente legalább 20 órában (ebből hetente legalább 10 órát a fogadó szervezetnél eltöltve) a rábízott, a fogadó szervezetek tevékenysége szempontjából releváns kutatási feladatokat ellátja;
  • vállalja, hogy az ösztöndíjas időszak alatt legalább egy és legfeljebb négy, összesen legalább 60 000 karakter (másfél szerzői ív lábjegyzetek nélkül) terjedelmű tanulmányt készít a mellékelt, a fogadó szervezetek által megadott, mentor által jóváhagyott, az ösztöndíjas tevékenységéhez kapcsolódó témában, melyet a mentora ötfokozatú skálán, írásbeli indoklással értékel;
  • vállalja, hogy az előírt követelmények nem teljesítése esetén, a letöltött ösztöndíjas időszakra vonatkozó, kiutalt ösztöndíjat visszafizeti.

A Programban részt vevő hallgatók részére nettó havi 100.000,-Ft/fő ösztöndíj kerül kifizetésre.

A Program pályázata 2022. június 15-i jelentkezési határidővel kerül meghirdetésre a www.budapest.hu oldalon.

Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a hallgatók a saját intézményükön keresztül is értesülhessenek a Program meghirdetéséről és a tudnivalókról, ezért kérem a segítségét abban, hogy a pályázatot a szokásos belső elektronikus fórumokon (NEPTUN, Intranet, intézményi honlap stb.) és hirdető táblákon szíveskedjenek meghirdetni, és így a hallgatók számára elérhetővé és megismerhetővé tenni.

Pályázati kiírás itt találtok