Nézz rá az alább található képekre ELTE PPK-s hallgatóként úgy, hogy nem fog el a nosztalgia – lehetetlen küldetés. A diploma megszerzését leggyakrabban pezsgőpukkanás és dicsőség kíséri, azonban időnként szívesebben mennénk vissza az időben, mint előre. Az egyetemi évek tudományos, sokszínű és pörgős mindennapjai páratlanok, nehéz megválni tőlük. Az ELTE PPK Alumni közösségéhez való csatlakozás lehetőségéről szinte mindannyian tudunk, azonban a legtöbben nem vagyunk tisztában annak jelentésével: örök ELTE-s identitással és rengeteg előnnyel jár az intézményből való kilépés után.
Az ELTE PPK Alumni közössége az ELTE Alumni szervezetén belül, önálló kari tagozatként működik. Lehetőséget nyújt a végzett hallgatók számára, hogy a kar közösségével kapcsolatot tartsanak. Az utóbbi mondat manapság furcsán cseng, hiszen ha volt évfolyamtársainkat, oktatóinkat el szeretnénk érni, bármikor felkereshetjük őket, például a közösségi média segítségével. A közösség szó azonban ennél többet jelent, mind szakmai, mind közéleti szempontból, lássuk, hogy az Alumni szerint pontosan mit!
Szakmai közösség az Alumni szerint:
- Az Alumni nyomon követi a végzett hallgatók szakmai előrehaladását, pályafutását és segíti is azt, például állásajánlatok formájában.
- A szakmai kapcsolatok, a kapcsolatépítés munkavállalóként gyakran beszűkül, csupán bizonyos körben lehetséges. Az Alumni kiterjedt kapcsolathálójával segít ennek feloldásában.
- Segíti a tudás egymás között való megosztását programok és találkozók formájában.
- Információt nyújt új oktatási programokról, a pedagógia, pszichológia és sporttudományhoz kapcsolódó eseményekről, ösztöndíjakról, pályázati és továbbképzési lehetőségekről.
- Magánszemély- vagy szervezetként a jelenlegi hallgatók figyelme felhívható ösztöndíj, pályázati, gyakorlati vagy álláslehetőségekre, szakmai rendezvényre.
- Lehetőség nyílik a karon folyó oktatási, tudományos és szakmai munkáról való tájékozódásra, a PPK mindekori életébe való betekintésre.
Szórakozás az Alumni szerint:
- Az ELTE Alumni Központ programsorozatokat szervez, mint például a „ELTE Múltidéző – Generációk, emlékek” sorozatot vagy a „Nemzetek estjei” kulturális sorozatot. Előbbi egyfajta közös, emlékekre való visszatekintés, utóbbi pedig az előtt tiszteleg, hogy az ELTE második a világon a tanított nyelvek számát illetően.
- Egyéb programokra is lehet számítani, például sétákra az ELTE Füvészkertben, sporteseményekre, kultúrával kapcsolatos előadásokra, különböző estekre.
- Bármilyen programot lehet szervezni hallgatók, oktatók részvételével egyaránt, amelyhez az Alumni segítséget is nyújt.
Kedvezmények az Alumni által:
A regisztrált tagok ELTE Alumni tagsági kártyát kapnak, amelynek birtokában különféle kedvezményeket vehetnek igénybe. Felsorolunk néhány lehetőséget az elmúlt évekből, amelyekre általában 10-30% kedvezmények jártak:
- Sziget bérlet
- LEN
- Jeges Est
- TEDxELTE
- ImagineBudapest séták
- Nemzeti Tácszínház
- Magyar Nemzeti Múzeum
- Magyar Nemzeti Színház
- Füvészkert
- BEAC
- Egyetemi Könyvtár
- ELTE Levéltár
- ELTE GTI nyári egyetem
- posztgradulális képzések
- Egyetemi Kollégiumokban nyári szállás
- Nyomozz Velünk
- Gödöllői Királyi Kastély
- KockaPark
A fent felsorolt programokra kapható százalékos kedvezmények egyértelműen kedvezőnek számítanak, azonban a leírtak alapján világossá válik, hogy az Alumni ennél sokkal több. Rengeteg élmény és lehetőség rejlik benne, azonban a végzős hallgatókon múlik igazán, hogy mit hoznak ki belőle. Ha szeretnéd, hogy a te évfolyamod emlékezetes maradjon húsz vagy akár harminc év múlva is, akkor jelentkezz Alumninak! Regisztrálj az ELTE Alumni felületén, majd a tagságot igazoló ELTE Alumni kártyával használd ki azokat az előnyöket a jelenben, amelyek a múltbeli tanulmányaiddal járnak!
A cikkben szerepló képek az ELTE Online és a #médiagroup oldaláról, továbbá a Sziget és a Nemzeti Múzeum Galériájából származnak.
Gyura Réka