Kutatási asszisztenst keresünk!

MINDFULNESS MEDITÁCIÓ ÉS AZ ISKOLAKEZDÉS
Koncz Ádám, Dr. Takács Zsófia K., Dr. Demetrovics Zsolt
ELTE PPK Neveléstudományi Intézet Kognitív fejlődés és oktatás kutatócsoport

Érdekel, hogy hogyan lehet gyerekekkel meditálni? Szeretnél megismerkedni végrehajtó funkciókat mérő tesztekkel és adatgyűjtésben tapasztalatot szerezni? Kíváncsi vagy, hogyan tudjuk a kortizol nevű stresszhormon szintjét meghatározni?

Kutatási asszisztenseket keresünk egy Budapest több kerületében zajló vizsgálatba, amely egy gyerekeknek szóló mindfulness-alapú program hatását vizsgálja a gyerekek kognitív készségeire, illetve igyekszik feltárni az ilyen jellegű programok lehetséges stresszcsökkentő hatását az iskolakezdést megelőző időszakban. Kutatócsoportunk óvodáskorúakkal augusztusban végzendő kísérletének adatfelvételéhez toborzunk egyetemi hallgatókat.

Amit ajánlunk:

• Kutatási tapasztalat egy kari szintű projektben
  • Gyakorlatszerzés óvodáskorú gyerekek tesztelésében
  • Megismerkedés a kortizol mintavételezés alapjaival
  • Egy szigorúan szabályozott kísérlet kivitelezésében való részvétel
  • Tréning májusban és júniusban
  • Lehetőség műhelymunka/szakdolgozat írására

Akiket keresünk:

• Felelősségteljes, motivált, lehetőleg az óvodáskorúak nyelvén is könnyedén beszélő hallgatók
  • Heti minimum 2-3 szabad délelőtt augusztusban

Jelentkezés és további információ: koncz.adam@ppk.elte.hu