Felhívás a „Green Talent” c. fiatal kutatóknak szóló német tudományos versenyre

A Német Szövetségi Oktatási és Kutatási Minisztérium idén is meghirdette a ”Green Talents – International Forum for High Potentials in Sustainable Development” c. versenyét, melyre várják az olyan innovatív, „zöld” (környezetvédelmi témájú) tudományos ötleteket, melyek hozzájárulnak társadalmunk fenntarthatóbbá tételéhez. A Prof. Dr. Johanna Wanka, oktatási és kutatási miniszter védnöksége alatt álló díjban minden évben 25 fiatal kutatót részesítenek a világ minden részéről. Magas rangú, német szakértőkből álló zsűri választja ki a győzteseket.

Követelmények

• Mesterszakos tanulmányok folytatása, illetve mesterszakos vagy annál magasabb szintű végzettség három évnél nem régebben való megszerzése.
  • A tudományos kutatási témában hangsúlyhelyezés a fenntartható fejlődésre és az interdiszciplináris megközelítésre.
  • Kiemelkedő tanulmányi eredmények.
  • Magas szintű angol nyelvtudás.
  • Német állampolgárság és német lakhely kizáró ok.

A részletes kiírás itt olvasható.