Megjelentek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018-as tanévi pályázati kiírásai

Kedves Hallgatók!
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma közzétette az Új Nemzeti Kiválóság Program (a továbbiakban ÚNKP) 2017/2018-as tanévi pályázati kiírásait.

Az ÚNKP célja a tudományos utánpótlás megerősítése, a tudományos életpálya vonzóvá tétele, a kiváló oktatók, kutatók pályán és itthon tartása, illetve az egyetemek tudományos teljesítményének ösztönzése.

A program keretében a kiváló kutatási tevékenységet végző, aktív státuszú, teljes idejű alap-, mester, osztatlan vagy doktori képzésben résztvevő hallgatók, doktorjelöltek, fiatal oktatók, kutatók 5 havi, illetve 10 havi ösztöndíjra pályázhatnak.

A hallgatók, doktorjelöltek és fiatal oktató-kutatók – támogatott célcsoporttól függően – 75.000–350.000 forint/hó nettó támogatásban részesülnek.

A pályázat benyújtásának (postára adásának) határideje: 2017. június 06.

A pályázati kiírás részletei és az egyetemi lebonyolítással kapcsolatos tudnivalók az alábbi oldalon érhetők el: https://www.elte.hu/unkp